Żaluzje Zewnętrzne

Poznaj bliżej nowe technologie.

okno

Fenestra

Żaluzje

zewnętrzne

żaluzje zewnętrzne - FENESTRA
żaluzje zewnętrzne - FENESTRA

Żaluzje zewnętrzne (fasadowe) zyskują coraz większą popularność. Stanowią nowoczesny element, który dodaje lekkości bryle budynku. Montowane są na zewnątrz i najlepiej sprawdzają się w obiektach o dużej powierzchni okien lub szklanych fasadach.

W nowoczesnych energooszczędnych budynkach i pasywnych domach duże przeszklenia stosowane są od strony południowej przez co narażone są na nadmierne nasłonecznienie. Zastosowanie żaluzji chroni więc przed nadmiernym naświetleniem, a także daje poczucie prywatności.

Należy zwrócić uwagę, że żaluzje zapewniają również skuteczną osłonę termiczną i wspomagają w pracę klimatyzacji. Pomiędzy powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się bariera termiczna (masa powietrza), która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku aż do 10°C!

Najważniejszym elementem żaluzji są lamele. Aluminiowe płytki ukształtowane w kształcie litery C lub Z. Ich szerokość zależy od typu żaluzji. Występują w dwóch szerokościach: C80 i Z90.

żaluzje zewnętrzne - FENESTRA

C80 lamela w kształcie litery C o szerokości 80 mm (obrót 180°)

żaluzje zewnętrzne - FENESTRA

Z90 lamela w kształcie litery Z o szerokości 90 mm

Rodzaje żaluzji zewnętrznych.

żaluzje zewnętrzne - FENESTRA

Żaluzja zewnętrzna standardowa z profilem C80 lub Z90

żaluzje zewnętrzne - FENESTRA

Żaluzja zewnętrzna naokienna z profilem C80 lub Z90


Wszystkie zakładki w sekcji

Bramy, Rolety, Żaluzje