Rolety zewnętrzne

Poznaj bliżej nowe technologie

okno

Fenestra

Rolety

zewnętrzne

Rolety zapewniają poczucie bezpieczeństwa i intymności. W nocy chronią mieszkańców przed nadmiernym hałasem, oświetleniem z zewnątrz i nieproszonymi goścmi. Dodatkowa moskitiera wbudowana w roletę zabezpieczy przed natrętnymi owadami, gdy zostawimy otwarte okna na noc.

Solidne okucia okienne i specjalistyczne pakiety szybowe w oknach, dodatkowo wzmocnione roletami, które podłączyć można do systemu alarmowego lub doposażyć w specjalne zabezpieczenia, to skuteczny i praktyczny sposób na włamywaczy.

W naszej ofercie znajdą Państwo rolety dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero powstającego. W nowo budowanych domach polecamy rolety do zabudowy – KALIMA RZ o najwyższym współczynniki energoszczelności. Posiadmy również rolety naokienne (KALIMA RN) i elewacyjne (KALIMA RS).


KALIMA

RZ

rolety zewnętrzne - FENESTRA

ROLETY DO ZABUDOWY

OPIS

Najlepsze efekty energooszczędności otrzymamy podczas wykorzystania rolet do zabudowy KALIMA RZ. Ich najważniejszą zaletą jest izolacja cieplna i akustyczna, są wręcz niezbędne jeśli planujemy budowę domu pasywnego. Omawiany system należy zaplanować już podczas projektu. Tylko wtedy możliwe jest zaprojektowanie specjalnego kształtu nadproża, w którym zamontowana zostanie skrzynka rolety.

Zaplanowanie rolety zewnętrznej w projekcie architektonicznym domu, wzbogaci go wizualnie i znacząco poprawi parametry izolacyjne. Skrzynka montowana jest w nadprożu, a prowadnice – we wnęce okiennej. Przedstawione rozwiązanie umożliwia obudowanie i doskonałe ocieplenie rolety, eliminując jednocześnie straty ciepła. Rolety KALIMA RZ można zastosować również w oknach przesuwnych – zarówno HST, jak i PSK.


Kalima

RN / RT

rolety zewnętrzne - FENESTRA

ROLETY NAOKIENNE

OPIS

W domach znajdujących się w stanie surowym otwartym, gdy nadproże nie zostało specjalnie ukształtowane, możliwy jest montaż rolet naokiennych KALIMA RN (oraz KALIMA RT, czyli możliwość zabudowy, w domach o węższej grubości murów). Główną zaletą tego rozwiązania jest estetyczny i dyskretny wygląd końcowy.

Omawiany typ rolet montuje się wraz z oknem. Skrzynka zostaje umieszczona we wnęce pod nadprożem. Może zostać dodatkowo jedno- lub obustronnie obudowana lub też pozostać bez zabudowy. Przedstawiony sposób montażu umożliwia zastosowanie rolet zarówno w nowo powstających budynkach, jak i podczas wymiany okien. Zastosowanie innowacyjnych technologii umożliwia zastosowanie rolet nadokiennych również w oknach przesuwnych – zarówno HST, jak i PSK.


Kalima

RR / RS

rolety zewnętrzne - FENESTRA

ROLETY ELEWACYJNE

OPIS

Rolety elewacyjne KALIMA RS lub RR założyć można w najróżniejszych obiektach, niezależnie od sposobu i techniki ich wznoszenia. Ich pancerz zwija się do skrzynki umieszczonej na murze, nad wnęką okienną. Dlatego jest to najbardziej uniwersalny produkt.

W swojej ofercie posiadamy obudowy skrzynki w dwóch wariantach: zaokrąglonej (RR) lub ściętej pod kątem 45 stopni (RS). Skrzynka, do której zwija się pancerz rolety, montowana jest nad oknem, na elewacji lub we wnęce okiennej. Obudowa rolety zewnętrznej, którą można idealnie dopasować do elewacji i innych elementów architektonicznych, może pełnić rolę dekoracyjną.


Wszystkie zakładki w sekcji

Bramy, Rolety, Żaluzje