Systemy energooszczędne

Poznaj bliżej nowe technologie

okno

Fenestra

Systemy

Energooszczędne

Energooszczędność, solidność i wspaniały wygląd to cechy charakteryzujące nowoczesne budownictwo. Tworzenie obiektów samowystarczalnych pod względem energetycznym jest modne i opłacalne.

Nasze aluminiowe okna wpisują się w aktualne trendy budownictwa energooszczędnego. Odpowiednio dobrana stolarka okienna to główny czynnik mających wpływ na energooszczędność domu.

Niezmiernie ważne jest również usytuowanie względem kierunków świata, wielkość, rozmieszczenie okien, a także odpowiednio dobrane parametry. Podczas wyboru okien szczególną uwagę należy zwrócić na współczynniki Uf i Uw. Trzeba pamiętać, że niższa wartość jest lepsza!


System

MB 86

CHARAKTERYSTYKA

OPIS

Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 77 mm (ościeżnica), 86 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio 77 mm, 77 mm

ZASTOSOWANIE

System okienno-drzwiowy MB 86 to produkt o bardzo dobrych parametrach, dający możliwość zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników. Konstrukcja kształtowników posiada 3 warianty wykonania: ST, SI i AERO. MB 86 to pierwszy na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym został zastosowany aerożel – materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Dwukomponentowa uszczelka centralna doskonale uszczelnia i izoluje termicznie przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą. Kształty profili dostosowane są do różnych rodzajów okuć w tym także ukrytych.

DODATKI

Szeroki zakres szklenia pozwala na stosowanie wszystkich spotykanych typów szyb, w tym także dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych. Odwodnienie profili dostępne jest w dwóch wariantach: tradycyjnym lub ukrytym.


System

MB 104

CHARAKTERYSTYKA

OPIS

Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 95 mm (ościeżnica), 104 mm (skrzydło). MB 104 Passive to system o najwyższej izolacyjności termicznej, spełniający wszelkie wymagania stawiane elementom stosowanym w budownictwie pasywnym.

ZASTOSOWANIE

System ten służy do wykonywania elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej np.: różnych typów okien, wiatrołapów, witryn, i konstrukcji przestrzennych, które cechuje poza doskonałą izolacją termiczną, również bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji. Konstrukcja kształtowników systemu MB 104 Passive posiada dwa warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: SI i Aero.

DODATKI

Możliwość zastosowania zawiasów tradycyjnych bądź ukrytych. Szeroki zakres szklenia do 81 mm.

CERTYFIKATY

- Certyfikat Passive House Institute Darmstadt MB 104 Passive AERO.
- Certyfikat Passive House Institute Darmstadt MB 104 Passive SI.